ویندوز 11: سرفیس پرو و سرفیس پرو ایکس، به رقبای جدی برای iPad Pro تبدیل می‌شوند؟

ویندوز 11

برگ برنده‌ای به اسم اندروید 11 برای مایکروسافت

اگرچه ممکن است ویندوز 11 شبیه به یک پوسته ظاهری برای ویندوز 10 باشد، اما قابلیت اجرا و شبیه‌سازی برنامه‌های اندروید می‌تواند سرفیس پرو و سرفیس پرو ایکس مایکروسافت را به رقبای جدی برای iPad Pro تبدیل کند. علی‌رغم کارایی فوق‌العاده سرفیس‌ها، می‌توان گفت که آن‌ها هیچوقت به اندازه‌ای که باید، تبلت نبودند. اما اکنون در صورت اجرای نرم‌افزارهای اندرویدی، اپل با چالشی جدی برای حفظ بازار iPad Pro روبرو خواهد شد.

سرفیس پرو ایکس و همراهی ویندوز 11
سرفیس پرو ایکس و همراهی ویندوز 11

علی‌رغم اینکه در بررسی‌های فنی، معمولا iPad Pro کارایی بهتری را نسبت به سرفیس‌ بوک‌های مایکروسافت داشته‌ است؛ نکته اصلی “کاربرپسند” بودن iPad Pro و تبلت بودن به معنی واقعی آن می‌باشد. ویندوز 10 در حالت تبلت (Tablet Mode)، حس در دست داشتن یک تبلت را بصورت واقعی به کاربر منتقل نمی‌کند و در این بخش دارای باگ‌های فراوانی است. این بخش، دقیقا همان موضوعی است که حضور “ویندوز 11” و “شبیه‌ساز اندروید” بر روی آن، کاملا این نواقص را حل خواهد کرد. یکی از مدیران ارشد مایکروسافت اشاره کرده است که تمام جزئیات کوچک و بزرگ در ویندوز 11 مورد توجه تیم مربوطه بوده است. پس با احتساب تمامی این موارد، مایکروسافت برگ برنده‌ خود که همان Windows 11 می‌باشد را به زودی برای مقابله با iPad Pro، رو می‌کند.

شبیه‌ساز اندروید

شبیه‌سازی اندروید بر روی Windows 11، می‌تواند سرفیس‌های مایکروسافت را به یک همراه همه‌فن‌حریف تبدیل کند. مایکروسافت تائید کرده که قابلیت شبیه‌سازی اندروید بر روی دستگاه‌های دارای پردازنده‌های Intel، ARM و AMD فعال خواهد بود. اگرچه گفته می‌شود که نصب برنامه‌های اندرویدی فقط از طریق اپ‌ستور آمازون امکان پذیر است.

ویندوز 11 و اجرای برنامه های اندرویدی
ویندوز 11 و اجرای برنامه های اندرویدی

اجرای نرم‌افزارهای اندرویدی بر روی Windows 11، مشکل نرم‌افزارهای مایکروسافت را مخصوصا برای دستگاه‌هایی با پردازنده ARM، برای همیشه حل می‌کند. اگر این موضوع، طبق پیش‌بینی‌های انجام شده پیش برود، کاربران و طرفداران سرفیس‌ها می‌توانند از مایکروسافت سرفیس خود به عنوان یک سیستم دسکتاپ تمام و کمال، بهره ببرند. حتی در هنگام نیاز هم می‌توانند یک تبلت تمام عیار و با قدرت بالا در اختیار داشته باشند.

از دیگر تغییرات اساسی ویندوز 11 نسبت به ویندوز 10 می‌توان به انتقال منوی استارت و دکمه‌ی آن به قسمت میانی TaskBar اشاره کرد. نکته بعدی این است که طبق گفته‌ها، اگر مایکروسافت اجازه Sideloading (نصب APKهای مختلف) بر روی Windows 11 را بدهد، باعث خوشحالی بسیاری از کاربران مایکروسافت خواهد شد.

ارائه اولین نسخه‌ دستگاه‌ها با ویندوز 11 از هفته دیگر آغاز خواهد شد و می‌بایست تا آن زمان برای دانستن این موضوع کمی صبر کنیم.

برای خرید Microsoft Surface Pro می‌توانید به بخش محصولات لیپک مراجعه کنید.

دانستنی های بیشتر درباره : اخبار
مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *