قوانین و مقررات لیپک

لیپک برای آسودگی خیال مشتریان عزیز از خرید آنلاین شرایطی را فراهم کرده است تا مشتریان بتوانند با آسودگی خرید کنند و در یک بازه ی 7 روزه از تحویل کالا بتوانند به سادگی سفارش خود را مرجوع کنند.

شرایط و قوانین مهلت بازگشت 7 روزه لیپک:

  1. مهلت بازگشت 7 روز از زمان تحویل سفارش است.
  2. مشتریان قبل از ارسال کالا باید درخواست خود را در سایت ثبت کنند یا با واحد پشتیبانی به شماره 02158256000 تماس بگیرند.
  3. جهت بازگشت سفارش باید پلمپ کالا باز نشده باشد و هیچ­گونه آثار نوشته، خط خوردگی، پاره شدن و موارد اینچنینی روی جعبه اصلی کالا وجود نداشته باشد. در صورت رعایت نشدن هر کدام از موارد ذکر شده، امکان بازگشت کالا وجود نخواهد داشت.
  4. در هنگام مراجعه مامور پست جهت تحویل سفارش، بسته پستی توسط مامور پست باز خواهد شد، مشتریان باید شرایط بسته­ بندی و ظاهری سفارش را بررسی کرده و در صورت هرگونه مخدوشی و ضربه­خوردگی جعبه یا مغایرت در رنگ و سایر مشخصات فنی از تحویل سفارش خودداری کنند.
  5. در صورتی که کاربر پلمپ کالا را باز کرده باشد و متوجه نقص فنی دستگاه شود، سفارش ذیل شرایط گارانتی قرار می­گیرد.

1- قبل از ارسال کالا حتما با واحد پشتیبانی لیپک تماس بگیرید یا درخواست خود را در سایت ثبت کنید.

2- کالا را در جعبه اصلی به همراه تمام متعلقات دریافتی در کارتن لیپک بسته بندی کنید.

3- برای ارسال سفارش حتما از پست پیشتاز استفاده کنید.

4- سفارش را به آدرس صندوق پستی 7444/14155 به نام شرکت اندیشه راه آگاه آیندگان کنگان ارسال کنید.

5- پس از بازگشت سفارش، کالا توسط تیم کنترل کیفیت لیپک بررسی می شود و در صورت رعایت شرایط عمومی مرجوعی درخواست مرجوعی پذیرفته می شود.

6- بعد از پذیرفته شدن درخواست مرجوعی در صورت عدم ثبت اطلاعات حساب کاربر در پنل کاربری، تیم پشتیبانی لیپک با مشتری تماس می گیرد و اطلاعات حساب مشتری را اخذ می کند. لازم به ذکر است که مبلغ کالا حداکثر تا 2 روز کاری بعد از پذیرفته شدن درخواست به شماره حسابی که خرید با آن انجام گرفته است، واریز می شود.

7- در صورتی که مشتری خواستار تعویض کالا باشد، درصورتیکه کالا در انبار موجود باشد، لیپک کالا را تعویض می کند. جهت احترام به مشتریان هزینه ارسال مجدد را لیپک تقبل می کند.

8- در صورت رد درخواست مشتری جهت مرجوعی کالا مجددا با هماهنگی مشتری به آدرس خریدار ارسال می شود. تمام هزینه های ارسال مجدد بر عهده ی لیپک است.

9- در صورتی که مشتری هزینه ی ارسال بازگشت کالا را شخصا پرداخت کند (عدم استفاده از کرایه در مقصد)، باید رسید پستی را به شماره واتساپ 09304444205 ارسال کند. لیپک هزینه پرداختی پست را به همراه مبلغ سفارش به حساب مشتری واریز می کند.

تمام هزینه های ارسال بازگشت و ارسال مجدد کالا، جهت احترام به مشتریان و حمایت از حقوق مصرف کنندگان بر عهده ی لیپک است.